DRY AGED DALLAS


DRY AGED DALLAS


"Izgara ve mangal tutkunlarının en favorisi nedir?" diye sorsak, Dry Aged Dallas Steak listenin en üst sıralarında yerini alır. Et kurutma dolabında +4 derecede en az 28 gün bekletilmiş birinci sınıf Dallas Steak dilimleri, tadanlara damak çatlatan bir lezzet serüveni sunuyor. Peki, yoğun tadı ve yumuşak kıvamıyla gurme bir lezzet olan Dry Aged Dallas Steak nasıl hazırlanmalı, nasıl servis edilmeli?

Antrikotun kemikli kısmından elde edilen Dallas Steak'i evde pişirmek için üç pratik alternatifimiz var: Tava, ızgara ya da fırın. Hangi yöntemi tercih edecek olursanız olun, öncelikle buzdolabından çıkarttığınız etin oda sıcaklığına gelmesini bekleyin. Dallas Steak, ortalama 1 saat içinde pişirilebilir sıcaklığa gelecektir.

Önce, etinizin tüm yüzeylerini zeytinyağı ve tuzdan oluşan bir karışımla güzelce masajlayın. Bizim önerimiz, bu karışıma bir miktar taze çekilmiş karabiber de eklemeniz. Bu baharatın ete kazandırdığı çeşniye ve zeytinyağıyla nasıl bir uyum yakaladığına inanamayacaksınız!

Sıra, et pişirmeyi seven herkesin mutfağında mutlaka bulunması gereken döküm tavada! İyi bir döküm tavanız varsa etinizi yüksek ateşte kolaylıkla mühürleyebilir, tüm lezzetini ve suyunu etin içinde muhafaza edebilirsiniz. Ancak yine altını çizmekte fayda var, Dallas Steak pişirirken hiçbir şekilde kesici ve delici alet kullanmamanızı, eti çevirirken mutlaka bir maşadan yararlanmanızı öneriyoruz. Aksi takdirde mühürlemenin bir anlamı kalmayacak, etin delindiği yerden tadı da tuzu da akıp gidecektir.

Etiniz mühürlendikten sonra hangi pişme seviyesini tercih ediyorsanız buna göre işleme devam edebilirsiniz. Mesela orta-iyi pişmiş bir et için 3 dakika yeterli.

Fırın kullanacaksanız, mühürlediğiniz Dallas Steak dilimlerini önceden 200 dereceye kadar ısıttığınız fırında dakika pişirin. Birkaç dakika dinlendirdikten sonra servis edebilirsiniz.

_______________
#steak #meat #bbq #kasap #mangal #kebab #ızgara #dryagedsteak #dryaged #dallas #dallassteak

Close

Sepet Toplamı

{{cartTotal}} TL

{{product.item.product_data[langvue]['name']}}

{{product.formprice}} TL